Dofinansowanie do fotowoltaiki w woj. lubuskim

Dofinansowanie do fotowoltaiki w lubuskim

Instalacje fotowoltaiczne stały się niezwykle popularne w Polsce, a w latach 2020 – 2021 przeżyły prawdziwy boom. Popularność fotowoltaiki bierze się z wielu czynników – przede wszystkim z chęci zaoszczędzenia na wciąż rosnących rachunkach za prąd, a także wykorzystania miejsca idealnie nadającego się pod umieszczenie paneli, zmodernizowania źródeł ciepła w gospodarstwie domowym i możliwych dofinansowań, czyniących całość przedsięwzięcia opłacalnym. Czy fotowoltaika wciąż się opłaca? Skąd można spodziewać się dofinansowania? I jak dostać dofinansowanie na panele fotowoltaiczne w lubuskim?

Dofinansowanie do fotowoltaiki – województwo lubuskie. Jaka pomoc i dla kogo?

Programy dofinansowań do fotowoltaiki ulegają zmianom, co należy brać pod uwagę, będąc potencjalnym beneficjentem do uzyskania funduszy. Kto i czego może się spodziewać jeśli chodzi o województwo lubuskie? Gdzie szukać możliwości ograniczenia kosztów instalacji? Oto kilka możliwości – dofinansowania fotowoltaika (lubuskie):

  • Mój Prąd – program ogólnopolski – do tej pory Mój Prąd 3.0 zapewniał dofinansowanie do 3000 PLN na instalację. Przewidziany na rok 2022 program Mój Prąd 4.0, który także będzie obejmował dofinansowania do mikroinstalacji. Jest skierowany do osób fizycznych;

  • Czyste Powietrze – interesują cię panele fotowoltaiczne? Dofinansowania? W Lubuskim możesz liczyć na pomoc programu Czyste Powietrze, obejmuje dotacje na zakup i montaż instalacji PV od 2-10 kW do kwoty nie wyższej niż 5000 PLN;

  • Energia Plus program skierowany do przedsiębiorstw. Pożyczka do 80% i dotacja do 50% – zgodna z zasadami pomocy publicznej to oferowane dofinansowanie fotowoltaiki. Lubuskie przedsiębiorstwa mogą liczyć na program Energia Plus. Objęta dofinansowaniem jest budowa i przebudowa oraz przyłączenie instalacji OZE;

  • Agroenergia – program, działający z myślą o rolnikach. Dotacje obejmują zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, konkretnie do 15000 PLN za instalację od 10-30 kWp i do 25000 PLN od 30 – 50 kWp.

Panele fotowoltaiczne – dofinansowanie i ulgi podatkowe

Na dofinansowanie fotowoltaiki w lubuskim może liczyć również w formie ulg podatkowych. Mogą to być na przykład:

  • Ulga podatkowa na założenie i zakup instalacji fotowoltaicznej oraz pompy ciepła do 10000 PLN;.

  • Ulga dla rolników na zakup i montaż instalacji. Dotyczy osób fizycznych, prawnych, jednostek organizacyjnych, które są płatnikami podatku rolnego. Ulga dla rolników polega na odliczeniu 25% kosztów instalacji od wysokości podatku rolnego;

  • Ulga termomodernizacyjna – dotyczy osób fizycznych, właścicieli i współwłaścicieli budynków jednorodzinnych. Przy tego rodzaju uldze jest możliwość odliczenia kosztów instalacji od podstawy opodatkowania.

Dofinansowanie fotowoltaiki – lubuskie. Co jeszcze warto wiedzieć?

Dofinansowania związane z fotowoltaiką traktowane są bardzo indywidualnie. Istnieją możliwości wzięcia korzystnych kredytów (np. w Alior Banku albo PNB Paribas), warto interesować się regionalnymi programami dofinansowań. Kluczową kwestią są dofinansowania na dobrej jakości panele fotowoltaiczne, odporne na trudne warunki atmosferyczne i o możliwie jak najdłuższej żywotności. Warto też pamiętać o tym, że instalacje podłączone od kwietnia 2022 będą miały nowy sposób rozliczenia energii z jej działania.

Gdzie warto szukać informacji o dofinansowaniach do fotowoltaiki w województwie lubuskim? Na pewno takich informacji może udzielić dobra firma fotowoltaiczna, która dba o najwyższą jakość usług dla swoich klientów. Poza tym są jeszcze Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska, które udzielą informacji w zakresie dofinansowań. Można skorzystać także z wiedzy Inicjatywy Doradztwa Energetycznego – na stronie informacje przydatne dla osób fizycznych, wspólnot mieszkaniowych i przedsiębiorstw. Również w Inenergy podpowiemy Ci jak uzyskać dofinansowanie na panele fotowoltaiczne w lubuskim. Zapytaj nas o ofertę.

Zadzwonimy najszybciej, jak to możliwe

Infolinia czynna w godzinach 09.00 - 16.00
[call-center-api]

Napisz do nas

Skorzystaj z formularza kontaktowego
Jak możemy się z Tobą skontaktować?
Gdzie planujesz zainstalować fotowoltaikę?
Dodatkowe informacje pozwolą nam przygotować ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb:

Dziękujemy za kontakt

Na podany adres e-mail otrzymasz potwierdzenie przesłania wiadomości. Jeżeli w ciągu kliku minut nie przyjdzie do Ciebie e-mail z potwierdzeniem od nas – sprawdź folder „spam” i/lub zakładkę „oferty”. Wiadomość nie dotarła? Napisz do nas na kontakt@inenergy.pl lub zadzwoń pod nr. +48 690 002 022.