Dofinansowanie do Fotowoltaiki na Dolnym Śląsku

Dofinansowanie do fotowoltaiki na Dolnym Śląsku

Instalacje fotowoltaiczne na Dolnym Śląsku to w ostatnim czasie jedne z najbardziej popularnych inwestycji, których możliwością dofinansowania interesuje się coraz większa liczba potencjalnych beneficjentów. Coraz większa popularność wykorzystywania energii ze źródeł odnawialnych – zarówno w celach oszczędności na rachunkach za prąd, jak i dbałości o środowisko naturalne – generuje różne opcje pomocy finansowej. Jest ona możliwa dzięki programom dofinansowującym i ulgom podatkowym na fotowoltaikę. Na jakie dofinansowanie na Dolnym Śląsku można liczyć?

Jak wygląda dofinansowanie fotowoltaiki w dolnośląskim?

Jeśli chodzi o dofinansowanie fotowoltaiki, dolnośląskie oferuje równie wiele możliwości, co inne województwa. Dotyczy to zarówno osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw czy wspólnot mieszkaniowych, które szczególnie w większych miastach coraz częściej wykazują zainteresowanie wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, choćby celem oświetlenia wspólnych części budynków mieszkalnych i ich okolic. Przepisy dotyczące dofinansowań z roku na rok ulegają oczywiście modyfikacjom, podobnie jak programy. Informacji na ich temat można szukać w kilku pewnych źródłach.

Pierwszym z nich są dobre firmy fotowoltaiczne, które mogą swoim klientom zaproponować możliwe dla nich opcje dofinansowań i ulg na mikroinstalacje. Warto interesować się regionalnymi programami dofinansowań fotowoltaicznych – Dolny Śląsk również posiada takie projekty. Informacji na ten temat można szukać również w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska. Można skorzystać też z Projektu Doradztwa Energetycznego.

Fotowoltaika – dofinansowanie – Dolny Śląsk

Przechodząc do kluczowej kwestii dotacji na fotowoltaikę w dolnośląskim, warto znać kilka konkretnych możliwości, dzięki którym jeszcze więcej osób fizycznych, przedsiębiorstw, gospodarstw i wspólnot mieszkaniowych zyska możliwość wykorzystywania energii słonecznej na indywidualne potrzeby.

Możliwości dofinansowania fotowoltaiki – dolnośląskie to na przykład:

  • Mój Prąd – dobrze znany prosumentom i inwestorom OZE program, dzięki któremu możesz otrzymać do 3000 PLN dofinansowania na instalację fotowoltaiczną;

  • Czysta Energia – program, w ramach którego beneficjenci otrzymują dofinansowania na modernizację źródeł ogrzewania, np. wymianę starych pieców węglowych lub założenie instalacji fotowoltaicznej. Możliwa dotacja do 5000 PLN;

  • Energia Plus – obejmuje dotacje do 15000 PLN. Program skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorstw;

  • Agroenergia – program, który powstał z myślą o rolnikach inwestujących w OZE, dotacje do instalacji do 15000 PLN na 10-30 kWp oraz do 25000 PLN od 30- 50 kWp;

  • Ulga podatkowa na instalację fotowoltaiczną – nawet do 53000 PLN odliczenia od podstawy opodatkowania – kosztów zw z fotowoltaiką.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Poza tym w temacie dofinansowania fotowoltaiki dolnośląskie oferuje takie rozwiązania jak: ulga inwestycyjna dla rolników (na zakup i montaż instalacji), nisko oprocentowane kredyty (np. w PNB Paribas lub w Alior Banku), a dla wspólnot i spółdzielni możliwy jest niskooprocentowany kredyt z okresem spłaty do 20 lat.

We Wrocławiu funkcjonuje również program dotyczący pomp ciepła – Kawka Plus. Polega on na dopłatach do wymiany pieców na ekologiczne źródła ciepła, jak właśnie pompy ciepła. To miejski program, w którym wysokość dofinansowania w 2021 roku wynosiła aż do 15000 PLN, zaś w roku 2022 ma wynosić do 12000 PLN. Instalator może rozliczać koszty z Urzędem Miejskim we Wrocławiu.

Jeśli chodzi o dofinansowanie na fotowoltaikę, Dolny Śląsk oferuje naprawdę sporo możliwości i to dla wszystkich grup zainteresowanych źródłami odnawialnymi. Im szybciej złożysz wniosek o dotację na założenie instalacji, tym dofinansowanie może być wyższe. Warto zainteresować się nie tylko programami, ale także kredytami o bardzo niskim oprocentowaniu, np. 0,5% w skali roku.

Jeżeli szukasz doradztwa energetycznego, skorzystaj z oferty Inenergy. Pomagamy dobrać nowoczesne rozwiązania energetyczne i chętnie doradzimy w zakresie najkorzystniejszego źródła dofinansowania.

Zadzwonimy najszybciej, jak to możliwe

Infolinia czynna w godzinach 09.00 - 16.00
[call-center-api]

Napisz do nas

Skorzystaj z formularza kontaktowego
Jak możemy się z Tobą skontaktować?
Gdzie planujesz zainstalować fotowoltaikę?
Dodatkowe informacje pozwolą nam przygotować ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb:

Dziękujemy za kontakt

Na podany adres e-mail otrzymasz potwierdzenie przesłania wiadomości. Jeżeli w ciągu kliku minut nie przyjdzie do Ciebie e-mail z potwierdzeniem od nas – sprawdź folder „spam” i/lub zakładkę „oferty”. Wiadomość nie dotarła? Napisz do nas na kontakt@inenergy.pl lub zadzwoń pod nr. +48 690 002 022.